Pełnomocnicy
Znajdz nas na Facebook

120 MLN ŁAPÓWKI ZA USTAWĘ HAZARDOWĄ?! POLSKA STRACIŁA MILIARDY ZŁOTYCH! UJAWNIAMY SKANDALICZNE KULISY WPROWADZENIA USTAWY!

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o sprawie kontrowersyjnej ustawy hazardowej oraz o kłamstwach ministra Janczyka, który usiłując przepchnąć nowelę twierdził, że KE nie ma zastrzeżeń do brzmienia zapisów. Minister Zlekceważył kompletnie wyrok NSA oraz interpretacje KE.

Ustawa przeszła. Dziwi tempo postępowania oraz okoliczności jej zatwierdzenia:
- poniedziałek, 12 grudnia 2016: zakończenie prac w komisji
- czwartek, 15 grudnia 2016: ustawa przechodzi w Sejmie
- piątek, 16 grudnia 2016: bez mrugnięcia okiem przyjmuje ją Senat.
Co to oznacza dla Polski? Przede wszystkim miliardowe straty.

Teraz totalizator sportowy, który największy zysk jaki odnotował od początku istnienia wyniósł 250 mln złotych musi zakupić 40 tysięcy maszyn o wartości od 40 do 100 tysięcy złotych! Owe 250 mln nie wystarczy nawet na pierwszą ratę leasingową, więc trzeba wyłożyć żywą gotówkę z budżetu państwa - de facto zapłacą obywatele. Koszt szacowany 4-5 mld złotych!

A wszystko w ręce amerykańskiej firmy IGT (dawniej Gtech), która po ostatnio wygranym przetargu w totalizatorze uzyskała wyłączne prawo do sprzedaży tego typu urządzeń na terenie Polski.

Przetarg w Totalizatorze

Podczas organizowania przetargu na lottomaty, konkurent G-tech'u zgłosił się do ministra sprawiedliwości z informacją o próbie wymuszenia łapówki w zamian za otrzymanie kontraktu. Firma AWI odmówiła... przetarg dostał G-tech. Wtedy też właśnie dostał wyłączne prawo na przetarg jakiegokolwiek sprzętu (dla Totalizatora) oraz oprogramowania przez następne 10 lat.

Szef ABW ostrzegał

Szef ABW na zamkniętym posiedzeniu Sejmu w roku 2002 ostrzegał o chęci zakupu przez Totalizator Sportowy maszyn od Gtech'u po kilkukrotnie wyższej niż rynkowa cenie. z raportu CBA z 2007 roku wynika, że nastąpiła ponowna próba zakupu, tym razem nieco lżej, bo cena wynosiła dwukrotność rynkowej. Nie udało się. Ale teraz? Dopięli swego.

120 mln złotych na koncie działacza

Redakcja wRealu24.pl dotarła do raportu amerykańskiego wywiadu kryminalnego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas, w którym napisano, że w latach 2000 - 2005 na konto jednego ze znanych działaczy społeczno-politycznych: Józefa Blassa, wpłynęło 120 mln złotych. Miał on "wpływać" na decyzje rządzących. W raporcie stoi, że według zeznań G-techu były to pieniądze wydane w ramach lobbingu na pozyskanie kontraktu. Jak widać „słusznie wydane”.

Gdzie się podziały pieniądze? Jak zostały rozdysponowane? Dlaczego Ministrowi Janczakowi oraz kolejno: formacjom PiS, PO oraz .Nowoczesna tak zależało na przepchnięciu ustawy, która w swoich zapisach miała paragrafy niezgodne z wyrokiem NSA oraz KE?

Wkrótce będziemy ujawniać dalsze informacje w tej sprawie. Jedno jest pewne. Właśnie dzięki naszemu rządowi, który zatwierdzając ustawę działał niezgodnie z prawem, sprezentowaliśmy Amerykanom miliardy złotych, które mogły się znaleźć w budżecie państwa.

Magdalena Derucka - wRealu24.pl

Powrót na górę